piątek, 21 kwietnia 2017

„Królowa i Faworytka”, czyli żegnamy się z Cassolandem


Listopad 2014 roku – to właśnie wtedy zaczęłyśmy przygodę z tą serią. Trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wiedziałyśmy, na co się piszemy, decydując się na analizę „Selekcji”. To miała być łatwa, przyjemna i krótka robota; kto mógł przewidzieć, że utkniemy w tym uniwersum na całe lata?

Ale udało się. Przetrwałyśmy – a Wy razem z nami, za co jesteśmy Wam, drodzy czytelnicy, ogromnie wdzięczne. Czas zatem wziąć głęboki oddech i zmierzyć się z ostatnim potworkiem autorstwa Kiery Cass. Powitajcie „Królową i Faworytkę”.
Tradycyjnie już oddajmy głos wydawcy:

Dwa opowiadania, osadzone w urzekającym świecie "Rywalek", niezwykle popularnej powieści Kiery Cass, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times”, są teraz po pierwszy dostępne w druku! "Królowa i Faworytka" ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek „Rywalek”.
Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W „Królowej” możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową.
Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. „Faworytka” pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału „Jedynej”.


Tyle tytułem wstępu; musicie jednak wiedzieć, iż ów opis jest dosyć mylący, nie uwzględnia bowiem tego, że „Królowa i Faworytka” zawiera większość materiałów z 'Happily Ever After', przewodnika po Cassolandzie - a co za tym idzie, nie ogranicza się wyłącznie do historii tytułowych bohaterek. O nie, kochani – czeka nas dużo więcej zabawy. Przyjrzymy się zatem niektórym wydarzeniom serii oczami naczelnej Scary Sue, przekonamy się, jak rodził się związek Aspena i Lucy i odkryjemy, jak potoczyły się losy pozostałych członkiń Elity. A na deser – kolejny wywiad z naszą ulubioną autorką.

Nie przedłużając, zapraszamy Was do – tym razem naprawdę ostatniej – podróży przez wzburzone wody Cassolandu. Dziękujemy, że nadal tu jesteście i motywujecie nas do tworzenia; tacy czytelnicy jak Wy to prawdziwy skarb.


Do zobaczenia w niedzielę!


Beige & Maryboo

6 komentarzy:

 1. mam nadzieje, ze nie ostatniej podrozy w ogole. jestescie boskie, dziewczyny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy ktoś o tym już wspominał, ale Meyerowa wydała nową książkę - mianowicie kryminał (gasp) o tytule "Chemik" (gaspx2). Znając jej uwilbienie researchu to powinno być niezłe

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojejku, czuję się, jakbym oglądała kres jakiejś epoki. W tym przypadku epoki z Cass i jej potworkiem. Z drugiej strony, gdy przypominam sobie, jak wielkim potworem jest nowelka Królowa to... Cóż, to będzie koniec z hukiem i fajerwerkami. Od razu lepiej się robi na sercu <3

  OdpowiedzUsuń
 4. O,fajnie!!! Będzie mi brakowało niedziel z analizami tych dzieł.A teraz czekam z radością.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzizas, czytam to od listopada 2014??? Przyznam ze Ksiaze i Gwardzista byli nudni jak flaki z olejem... licze na więcej kontentu tutaj! No i ze to nie ostatnia wasza analiza:*

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaraz, zaraz, to analizy Cassolandu zaczęły się już w listopadzie 2014?! Wooow, a wydaje się, że dopiero co skończyłyście się użerać z Wandziomelą... W każdym razie życzę powodzenia w przedzieraniu się przez to dzieUo i trzymam kciuki za kolejne Wasze analizy :3

  OdpowiedzUsuń